Kognitiivsete võimete langus 02.10.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 21-aastane neiu. Olen muusik, ning õpin pillimängu muusikakõrgkoolis. Viimasel ajal hakkas õppimist segama see, et ma ei saa kainelt mõelda (pea on nagu udune). On väga raske keskenduda ja intensiivselt töötada. Ma tunnen, nagu halveneks koordinatsioon, ning seetõttu muutub uute teoste imandamine hästi pikaks ja piinavaks protsessiks. Ning paneb muretsema fakt, et ma ei ole võimeline midagi pikalt arutada või kokkuvõtet teha, kuna mõtejoon kaob ära ja kaua ei saa olulisi asju meelde tuletada. Ma ei tea, kelle juurde saaksin oma probleemiga pöörduda.
Tänan

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Õpi- J puhkerežiim paika panna. Uneperiood olgu piisav, une arvelt ei tohi võtta.
2) Ka päeval puhkehetked.
3) Õpitööd võtta rõõmuga, nautige muusikat.
4) Terveks ei tee ei psühhiaater ega psühholoog - nemad annavad juhiseid, psühhiaater ka arstirohtu - terveks teeb ennast harjutustega ikka igaüks ise.
Nagu sportlane - treener annab juhiseid, harjutusi peab sportlane ikka ise tegema.
Rõõmsameelset harjutamist
5) Lõõgastavad harjutused.
Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutan-sirutan end Taevatähtede poole, Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht, seega pikk-pikk sirutus).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Siis Lõdvestus. Rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevabad (“Pea ripub pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka vöö piirkond.
Lõdvestub kogu keha! Rahuneb psüühika, rahunevad mõtted.
Tagasi lähteasendisse (püsti asendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma pingetest vabanemine, lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, rõõmsameelselt. Alustan 3-5 korrast.
Leian endale ise sobiva korduste arvu.
6) Rahustav tee õhtul, soe jook - rahustab.
Harjutused aitavad!
Kõik saab korda.
Jüri O.-M. Ennet