Ärevushäire, negatiivsed mõtted. 16.03.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline mure, et olen hakanud viimasel ajal muret tundma tervise pärast, see on muutunud kinnisideeks. Olen käinud mitmete arstide juures ja tundub, et tervisega kõik korras. Pidevalt googledan igasugu haigusi internetis ja siis muretsen, et äkki mul on ka see haigus olemas. Olen käinud psühhiaatri vastuvõtul , kes kirjutas välja AD-d, kuid neid ma võtta ei taha. Öösiti magan hästi, kuid hommikul ja päeval olen pidevalt paanikas. Mida Teie soovitaksite, kuidas tulla toime sellise ärevustundega?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Minu Palve, maandab sisepinged, annab hingerahu.
2) Elusihid paika. Iga inimene on mingis valdkonnas andekas. Leia see andekus ning mine seda elurada pidi oma Õnnemägede poole.
3) Kehaline aktiivsus. Terves kehas hea meeleolu, tervisest pakatav psüühika. Õpetussõnad.
Päevik. Sinna oma mured (et nad pead ei vaevaks), sinna ka oma tublidus - Positiivne Pihtimine - printsiibil, et ennast kiitmast ma ei väsi. Siit tuleb usk endasse ja tublidus.
Õpetussõnad (topelt ei kärise).
Kui inimesel on kaebusi, siis peab ta rõõmu tundma, et organism on olulise signaali andnud, signaali – midagi on vaja muuta enda hingeelus, meelte-ilmas e psüühikas, somaatilises e kehalises tegevuses või siis sotsiaalses elukorralduses.
Loomulikult on vaja siis muuta ka vaimusfääri e eluviisi ja väärtushinnanguid.
Kui valgusfooris on punane, siis me ju ka peaksime rõõmsad olema, et vajaliku teate saime, et samal viisil edasi ei kihuta.
Seega: rõõm infost, leida lahendused (ise või spetsialisti abiga) ja tegutseda. Seda kõike – Rõõmuga.
Jüri O.-M. Ennet