Pregabalin (lyrica), antidepressandid ja uneravimid 22.12.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen eestlane, kuin olen elanud Soomes üle 20 aasta. Mul on ärevushäirega, unetusega ja depressooniga olnud probleme juba kümneid aastaid. Eestis olen vahest ka elanud aasta aega 10 aastat tagasi ja sain rivatrilli 2mg päevas ja hiljem 1mg xanaxit korra päevas pärast, seda pärast kui rivatril maha võeti Unesse sain doricume, neist eriti kasu polnud härkasin üles iga 4 tunni järgi ja pidi uuesti võtma, siis selle järgi vahetati mirtazapiini, se tegi derpessooni hullemaks, siin sain ketiapiini 100mg, mis tomis unesse ilusti aastaid, kuni hakkas ka derperssooni tekitama. Pärast seda sain Truxali nimelist ravimit Soomes, mis ka tekitas depressooni.

Soome tagasi tulles sain tööarsti käest 0,5mg xanor (xanax) ja Tenox (15mg), nendega sama probleem. Hiljem vahetati xanor depot 0,5mg ja opamoxi vastu, niest ka ärevushäiresse kasu polnud.

Lõpuks ometi sain pregabaliini, kuna rääkisin arstile et betnsotiatsepiinidest abi pole, kirjutas välja algul 75mgx2, kuna sellest suurt kastu polnud, siis sain hijlem rohkem 75mgx3 päevas. Ärevusse see aitas ilusti, kuid märkasin ka et mu depressioon oli lahjemaks läinud. Nii et kuidas on arstide arvamus kui pregabaliin doosi tõsta kas või 150mgx3 päevas nii ärevusesse kuui ka depressioon? Pregabaliini olen tarbinud nüüd olen tarbinud seda lyircat 9 kuud iga päev selle 75mg kolm korda päevas, kui jätan vahele päevaks paariks siis tuleb jube unetus ja higistmine ja väga halb olla. Kuid sellest on kasu mulle, nii et kui saan pregabaliini edasi siis probleemi pole. Sellele lisaks enam pole probleeme unetusega, skui võtan oma viimae doosi õhtul magan ilusti. Ehk minu arvates Lyrica parandab nii ärevuse, depressooni kui ka unehäired. Depressooni jaoks vajaks lihtsalt suuremaid doose.

Ma olen proovinud oma 20 aat ajal depressooni jaoks Effexori, Citaloprai, Escitaloprami, mitrazapiini, Paxilt ja Voxrat. Need teevad ärevsue hullemask, ei aita magamisega ja teebad depressooni hullemaks.

Usun et Lyrica (pregabalin) oleks ainuke õige ravim mulle.

Praegu elan Soomes, kuid küsin Eesti arsti käest sest, Soome arsti kirjutavad väga harva välja Lyricat, või bentotsiatsepiine mida mule pole vaja enam. Kui

Suured tänud, jään ootama vastust. Vabandan kirjavigade eest, eestikeel mul läinudn nõrgkaks

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Olete lootnud probleemide lahendamist ainult ravimite-tablettide abil. Tabletis üksi ei aita - vaja on kasutada ka muid tervis tugevdavaid võtteid.
Olete proovinud (arsti kaasabil) Pea kõiki antidepressante, rohkelt trankvilisaatoreid (rahusteid) ja veidi ka neuroleptikume. Kõik need rohud on head - äigel ajal ja õiges kohas ning õiges annuses. Aga liigne tarvitamine - tekib sõltuvus! Sellest jagusaamine vajab rohkem tahtejõudu.
1) Koostöö oma Psühhiaatriga.
2) Iga tera tervise varasalve (iga tera) on oluline.
3) Apteegi vabamüügis (Eestis on) Melatoniin - pole paha, annab abi.
4) vt varasemaid otsinguga (Unetus, ärevus, depressioon) leia endale sobilikud harjutused ja tegutse.
Kannatlikkust, järjekindlust, Usku endasse!
Kaunist aastavahetust!
Jüri O.-M. Ennet