Depressiooni ravi rasedal 19.09.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen pikalt soovinud saada last kuid depressiooni tõttu olen pidanud rasedust edasi lükkama.
Tarvitan antidepressante (alventa ja lamictal) juba 7 aastal ja viimsel 2 aastal kvetiapiini või xanaxit.
4 kuud tagasi läbisin 7 kuud kestva psühho sotsiaalsete vilumuste õppimise programmi. 2 aasta olen käinud psühhoanalüütilises teraapias.
Soovin teada millised on minu võimalused sünnitada terve laps. Kas on veel midagi mida saaksin teha, et ravimeid vähendada või ära jätta?

Minu diagnoosid.
F32.10
F32.11
F32.2
F41.2-F41
F60.30
F60.4
F95.2

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohi depressioonide korral (mitte psühhoosiga seonduv) peab ajateljel vähenema ja siis kaduma. vt minu raviprintsiip - Enneti ristkülik (Enneti, et teile paremini meelde jääks, et tegutsema hakkaksite) diagonaaliga ja “uued prillid”.

Ristkülik diagonaaliga annab mõttemudeli ja ka tegutsemisjuhise. Diagonaal ristkülikus näitab, et üks tekkinud kolmnurkadest (vasemalt paremale ajateljel liikudes) väheneb. See iseloomustab arstirohu võtmist – põhimõtteliselt peab ju saabuma aeg, et rohtu võtame aja möödudes vähem ja siis enam ei võtagi.

Teine kolmnurk selles ristkülikus suureneb, pakseneb. See iseloomustab harjutusi (viis rühma: sotsiaalsed, kehalised, meelelised, hingelised, religioossed; alustada minu harjutusest) ja nende tegemine peab siis suurenema, saavutama optimaalse isiku jaoks.

Kui harjutusi ei tee, siis jäätegi rohtu võtma!
“Uued prillid” on uus hoiak, uus suhtumine endasse ja välisilma ehk lihtsamalt – mis on minu väärtushinnangud, mida võtta südamesse ja mida vaid mõistusega. Südamesse kõik ei mahu, sinna mahtugu ainult enda jaoks väga väärtuslik.

Seega Harjutused ja alustada minu Palve esimesest sammust (vt eelnevaid).
Vaid nii saate rohust vabaks ja
Depressioonist priiks, Ärevusest priiks, Isisksus-iseloom ei kao, aga allu rohkem oma tahtele, Tukid vähenevad.
Xanax kohe ära, Kvetiapiini väikese annusega teha Pavlov-Enneti tingitus e rituaal.

Pavlov-Enneti tingitus (nüüd jääb hästi meelde, kodus harjutades panete oma nime). Ivan Pavlov andis koerale iga päev liha ja pani lambikese samaaegselt põlema ja nii kuu-poolteist. Siis ühel päeval enam liha ei andnud, pani lambikese põlema ja kutsul ila jooksis nii, nagu oleks saanud liha. Teada tuntud Pavlovi refleks. Minu tingitus e rituaali kujundamine:

Rohi-harjutus (rohu võtmise järgselt teha minu Palve esimest sammu. Rohu toime ja harjutuse toime tugevneb, sümbioos, toime tugevneb). Nüüd rohi-harjutus, rohi-harjutus /liha-lamp, /rohi-harjutus... Siis ühel päeval enam rohtu ei võta /liha ei anna/, harjutust tehes organism töötab Nagu oleks saanud ka rohtu! Harjutuse toimele lisandub rohu toime. Nii tekitame endale tingitud refleksi e Tingituse e. Positiivselt toimiva rituaali. See on v.hästi toimiv.
Head harjutamist,
siis selgub ka Lapsega seonduv.
Rõõmsammelset harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet