Antidepressandid ja vaimsed praktikad 29.06.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Alustasin ärevushäire ravi serotoniini tagasihaarde inhibiitori ravimit (50 mg) kasutades. Tegemist teadliku (meditsiiniliselt ja ka vaimselt) ja endaga tegeleva patsiendiga :), siiski osutus ravi vajalikuks väga paljude väliste olude kokkulangemisel. Kas seda rohtu kasutades võib teha füüsilisi ja enrgeetilisi praktikaid enesetunde järgi? Enda kogemus ühtib ka minu psühhiaari seisukohaga, et süvateraapiad pole hetkel mulle sobilikud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

AD on vaid üks komponent (1/10) ravis, harjutused ja eluviisi muutus on 9/10.
Seega - harjutused on vägagi tervitatavad.
Iga tera tervise varasalve tuleb kasuks.
Suur/väike, süva/pinnapealne jms psühhiaatrias ei kehti. Vajalik, et tervisetera langeks tervise kaalukausile.
Arvutiklahvidele me ei vajuta ju sangpommi löökidega, sangpommilööke ei vaja ka psüühika korrastamine.
vt minu varasemaid soovitusi, leiad endalegi mõne uue mõtte, et praktiseerida.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet