Lähen näost punaseks 26.01.17 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, nimelt mul on selline probleem, et alati koolis või väljas olles kui nt õpetaja või keegi võõras minuga rääkima hakkab, lähen näost täiesti punaseks ja suu läheb kuivaks ning süda peksleb jne.Mõnikord tunnis olles ei suuda ma üldse keskenduda, sest olen kogu aeg pinges, sest kardan, et midagi võib juhtuda, nt kui õpetaja mind küsib või midagi sellist.Ma olen üritanud endale sisendada, et kõik saab korda ja sa saad sellest üle aga siiski juhtub see jälle ja see on väga piinlik, selle pärast ma ei taha enam väga koolis käia ning kellegagi suhelda.Tunnen, et olen justkui muutunud.Kas te palun saaksite nõu anda või sellest rääkita!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Räägi oma murest kodustele - ühiselt on kergem lahendusi leida.
2) Punastamine näitab, et oled hingeline, hea südamega tütarlaps ja see on ju tore. Seda ei ole vaja häbeneda.
3) Tee kehalisi harjutusi: jalutuskäigud... trenn.
4) Hea on minu Palve-harjutus - teen seda ise iga päev juba aastakümneid.
ENNETI PALVE - Meditatsioon
Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutan-sirutan end Taevatähe e. Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Siis Lõdvestus. Rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevabad (“Pea ripub
pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka lumbo-sakraalne e.
vööpiirkond.
Lõdvestub kogu keha! Lõdvestub psüühika. Rahunen.
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5 korrast.
Leian endale ise sobiva korduste arvu.
Harjuta ja iga päevaga läheb sul ikka paremini ja paremini!
Oled tubli!
Jüri O.-M. Ennet