Lähisuhte trauma. 20.10.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma kirjutasin ka ükskord ennem Teile, kui ma tablette võtsin. Nüüd hilja aegu sattusin haiglasse kuna lükksin endale noa maksa, sai pisut kahjustada, õnneks olen noor ja organism pidi väga hea olema.
Tänu sellele saadeti mind intensiivist psühhiaatria teise osakonda kus ma sain teada, et mul on lähisuhte trauma. Aga, ma ei tea kelle juurde ma nüüd pöörduma peaksin. Mulle sobivad ka eraarstid, aga lihtsalt ma ei oska valida. Siit ka küsimus Teile, ehk te oskate mulle kedagi soovitada?

Kena päeva soovides

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Raviarsti-psühhiaatri soovitused - neid tehke veel mitmeid-mitmeid kuid.
2) Perearsti jt arstid - et maksa ja teised organid korda saaks ja tugevamaks.
3) Sõbralik-abivalmis suhtlemine oma lähedastega (Ema, Isa, Õed-Vennad, Sugulased, Sõbrad...
4) Lähisuhe on kahe inimese omavaheline suhe, suhtlemine. tema meeldib mulle, mina meeldin talle. Soov talle head soovida, head teha. Soov ennast kehaliselt ja vaimselt paremaks teha, et talle meeldida. Korralikumalt riietuda jne. Suhe on suhtlemine, mitte omand. Õige kaaslane ei pruugi kohe eluteel ette sattuda. Aga otsides inimene leiab selle õige. Ole ise!
Eraarsti ei ole vaja, suhelda on vaja. Elu õpetab.
Rahustavad harjutused on kõigile vajalikud, ka olnud lähisuhte probleemidega inimesele vajalikud. Vt varasemaid, minu Palve esimene samm.
Elusihid paika: Suur-Vanker ja Väike-Vanker (vt varasemad).
Aktiivsus soovides, sotsiaalset ka.
Jüri O.-M. Ennet