Sotsiopaatia 07.08.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen märganud enda juures mõningaid sotsiopaatlike tunnuseid, päris 1:1 ei ole. Näiteks olen ma märganud hirmu pea täielikku puudumist. Olen sotsiaalselt kui ka füüsiliselt julge. Kriminaalseid asju ma teiste inimeste vastu ei tee, kuid kindlasti ise rikun siin-seal seadust. Empaatiliselt olen ma ainult nii palju piiratud, kui sotsiaalsed normid mind peatavad. Millele vaadatakse halvasti, seda ma ei tee isegi kui tahaks. Teistest inimestest on mul ükskõik seni kuni neist minule kasu pole.

Mind ei huvita ka teiste arvamus. Kui faktid ja asitõendid on minu pool, siis ma surun külmalt enda väited läbi, isegi kui see võib kedagi solvata.

Naissugupoolega käitun ma manipuleerivalt ja väga piiripealselt. Kohati tuleb suuri vaidlusi ja siis ma dramatiseerin üle, et oleksin saanud kellegi sõnade poolt haavata.

Frustratsioonitase on mul madal. Ma lähen väga kiiresti sisemas vihaseks, kui mind keegi tahab või teeb midagi mis minule ei meeldi. Ma mõtlen asju ütle mida ma võiks inimestele teha kui tegelikult teen.

Mind vaadatakse alati kui hea ja eeskujuliku lapsena. Sisemas ma ise naeran nende lolluse üle ja väga pealiskaudsuse peale.

Ja viimaks tooks välja lõbu vajaduse. Mul on koguaeg igav ja ma vajan midagi, mis mulle lõbu tekitaks. Olen kohati teinud nii mõndagi mürglit ka teiste varaga ja ka teiste kaela seda ajanud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Oled asjalik, et ennast analüüsid!
Analüüsi eesmärk on ju selles, et selle alusel ennast siis muuta - vastavalt enda poolt leitud analüüsi tulemustele.
Iseloomu-käitumise ja suhtumiste (endasse-teistesse) muutmise metoodiliseks mudeliks ja vahendiks on sportlik tegevus (sobilik - eeldustele-soovidele vastav - spordiala, regulaarne ja sihikindel harjutamine, eesmärkide seadmine ja selles suunas minemine, päevik, et "reha otsa" mitmeid kordi ei peaks astuma jne.).
Ka igapäevaelu on nagu sport (metoodiliselt nagu sport) - eesmärgid, harjutamised-kujundamised, muutuste päevik, rõõm tegutsemisest, rõõm edusammudest.
Sportlik trenn vormib suhtlemist - tugevad kehaliselt ja vaimult on heasoovlikud nii mõtteis kui ka tegudes ja nende Ego ehk Mina ei vaja enda kehtestamist nö pahategude kaasabil.
Ka mõned psühhoregulatsiooni harjutused tulevad sulle kasuks.
Leia endale sobiv spordiala ja harjuta!
Ka koolitükke jm tegevust võta sportlikult - Suudab Juku, siis suudad ka sina.
Sellest alusta. Psühhiaatri jutule saad vajadusel ka minna.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Väärkohtlemine ja sotsiopaatia

Tere. Elasin 5 aastat inimesega, kellel oli kantud karistus vägivalla ja laste väärkohtlemise eest. Põgenesin ära, kui sain aru, et minuga manipuleeriti ja tegu on sotsiopaadist inimesega. Kooselu jooksul ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui inimene hakkab lapsega manipuleerima, teile "käru keerama", siis see kindlsti mõjutab ka lapse tervist, psüühikat. Lapsed võtavad seda pingelist õhustikku linnulennult ja nö eksimatult.
Täpsustage ...

Loe edasi

Sotsiopaat ja ravivõimalused

Tere!

Alustaks sellest, et kontaktiks märgitud e-mail on täitsa toimiv. Olen 22aastane meestudeng ja viimasel ajal olen üha rohkem mõelnud oma elule. Rohkem hakkasin sellele mõtlema, kui tutvusin ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Iga nn elu-miinus tuleb endale plussiks keerata - selline on minu moto.
Lahkuminek - super, saite oma Mina lähemalt tundma õppida ja asjaliku ülevaate enda Minast.
Isiksuse tüübid - ka sotsiopaat ...

Loe edasi

Sotsiopaat?

Tere, olen oma elukaaslasega koos olnud kaks aastat. Viimasel ajal on olen teada saanud palju asju, mida ta on mulle valetanud. Oma lubadustest ei pea ta peaaegu kunagi kinni. Ta on väga kergesti ärrituv, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Isiksuse omapära-individuaalsus on meil kõigil. See omapära-individuaalsus peab olema meie kontrolli all ning olema kooskõlas ühiskonna kirjutamata (moraal) ja kirjutatud seadustega, peab olema sobilik-meeldiv ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: