hooldekodus olevad seadused asjad. 28.06.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Ei oska kuskile mujale kahjuks pöörduda, et saaada mingitki adekvaadset infot, vabandan ette kui teema teile võõras on ja vb ei oska vastata.
Kuna vanaema on hoolderavikeskuses ja pole mitu päeva söönud kas siis on kohustus hooldajatel või siis kutsuda vastav spetsialist kes paigaldaks inimesele kanüüli, et inimene kuskilt kuidagi oma igapäevase energia kätte saaks tilguti näoltki, või lastaksegi olla ja inimene lihtsalt magab kuna jõudu pole ja reageerimis võime on null, ainult kulgeb.
nii palju saab kui vett talle suhu valatakse, et suu ei kuivaks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hooldusravihaigla arst annab konkreetset infot. Keegi kedagi ei näljuta, vajadusel tehakse tilka (tilga kaudu antakse vedelikku ja vajalikke aineid, arstirohtu) või siis söödetakse-joodetakse ning antakse ravimeid sondi kaudu.
Eaka inimese mälu on halb ja mõned ei mäleta, et tunnike-kaks varem teda juba söödeti.
Söömise-joomise asjad on haigusloos täpselt kirjas.
Vestelge tohtriga, saate täpse info.
Lugupidamisega,
Jüri O.-M. Ennet