Halb enesetunne 07.03.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.
Kannatan praeguseks 10 päeva imelike sümptomite käes. See kõik sai alguse sõna otseses mõttes une pealt. Läksin ühel õhtul magama, tundsin vasakul pool rinnakus valu (olen seda varem ka tundnud, see on alati üle läinud ja seetõttu sellele ka tähelepanu ei pööranud), uinusin sellel öösel kenasti. Keset ööd tõusin järsku une pealt istukile ja süda kloppis kõvasti, ei mäleta et oleksin halba und näinud, tundsin ennast normaalselt ja jäin magama tagasi. Hommikul ärgates oli aga väga halb olla: käed ja jalad värisesid, kõhus oli halb tunne (abdominaalne distress), söögiisu ei olnud. Peale seda ei ole ma ühtegi ööd normaalselt magada saanud. Mis on aga kõige häirivam- tunnetus. Kui ma olen ärkvel ja vaatan näiteks telerit või püüan lugeda, on see väga häiritud. Silmad suudavad hoomata ainult ühte objekti, ka ruumis viibides ei näe ega tunneta muid objekte, vaid seda, mida suudan fokusseerida. See sümptom häirib kõige rohkem. Kas Te oskate öelda, millega võib tegu olla? Olen loomu poolest rõõmus, aktiivne, liikuv inimene, kuid järsku ilmnesid sellised väga elu häirivad sümptomid.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Apteegi vabamüügist - Melatoniin ja seda võtta õhtul tund enne und.
2) Cipralex - jätkata võtmist, Hypnogen sujuvalt ära jätta.
3) Minu Palve esimene samm - mitu korda päevas. (vt eelnevatest).
4) Palveharjutust teha kindlasti õhtul (õhtuse rohu võtmise ajal) , et välja töötada psüühiliselt ja farmakoloogiliselt toimiv rituaal (kutsun seda Pavlov-Enneti refleksiks, kodus tehes pange sellele oma nimi). Toimib suurepäraselt!
5) Päevik, et enda keha ning psüühikat paremini tunda ja seeläbi ka muuta.
6) raamatust "Väljavalitu" vt Tervismaja soovitusi ja neist endale sobilikke siis rakendada, praktiseerida.
Võimalusi enda muutmiseks ju Palju!
Rõõmsameelset tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet