kas tegu on psühhiaatrilise haigusega? 12.01.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

sellel inimesel on suhtlemisraskused ja mäluprobleemid, ta kahtlustab pidevalt, et tema asju varastatakse ja kasutatakse - selles on ta täiesti kindel ja keegi ei suuda teda ringi veenda, keset ööd ärkab ta üles ja lebab tundide viisi avatud silmadega ja ei saa magama jääda
Kirjutan sellepärast, et tahaksin teda aidata, aga ei tea kuidas...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Nn "varastamise" osas väga head rohud olemas - tõrjuvad "vargamõtted" korralikult peas minema!
Mäluga probleemid keerulisemad:
a) kui depressioonist tingitud, siis murevastane ravi,
b) kui aterosklerootiline dementsus - siis lupjumisvastane ravi ja õige toitumine ning õige kehaline aktiivsus aitab probleemi süvenemist pidurdada,
c) kui mõni närvihaigus, millega kaasneb mälu alanemine, siis loomulikult vaja seda närvihaigust ravida.

Täpsemalt juhiseid ja saate selgust perearstilt, tema siis ütleb oma nägemuse ja kas külastada selle järgselt alul neuroloogi ja siis psühhiaatrit või tegutseda vastupidises järjekorras.
Tegutsege!
Jüri O.-M. Ennet