Väga tugevad ravimi kõrvaltoimed 30.12.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Probleem on järgnev: alustasin pärast väikest pausi antidepressantidest fluoksetiiniga 10 mg 10 päeva tagasi ravi (üldistunud ärevushäire + paanikahäire). Kolmandal päeval tekkis iiveldus ja palavik (arvasin, et viirus), aga nüüdseks on nii, et palavik on endiselt alles (väike) ja söögiisu on totaalselt kadunud + esineb lihastõmblusi, valulikkus urineerimisel. külmavärinaid, jalgades on treemorid, peas tugev surve ja meeletu erutatuse/ärevuse seisund pidevalt. Käisin perearstil ja analüüsid on korras (tegime nii vere - kui uriini analüüsi). Kas võib olla tegu fluoksetiini krõvaltoimetega? Konsluteerisin ühe arstiga ja tema soovitas see ära jätta ja selle asemel võtta õhtul 5 mg amitrüptiliini. Mis te sellest arvate?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Kui seostate neid halbu tundeid arstirohu kõrvaltoimega, siis - kohe ära jätta. Siis saate palju selgust.
2) AD-repertuaar lai ja millega asendada - vaja teada teist rohkem - seda teab teie raviarst ja temaga siis see asi korda seadagi.
3) Arstirohi on vaid 1/10 kogu pelist, muud asjad kõik väga olulised: elurežiim, kehaline aktiivsus, töö- ja puhkerežiim, psühhoregulatsioon, elusihid korda jne. Leida endale sobilik ja seda siis rakendada.
4) vt. varasemaid soovitusi, vt minu raamatust "Väljavalitu" Tervisemaja soovitusi.
Kõik saab korda - tegutsedes!

Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet