mida näitab 24.10.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Palun öelge mida näitabMAGNETRESONANTSTOMOGRAAFIA uuring .Kas ta näitab peaajus toimuvat?Palun öelge mulle kuidas diagnoositakse psüühikahäireid?Peaaju kahjustusi minu teada ilma uuringuteta ei näe

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ennemuiste uuriti aju ehitust peale inimese surma - uuriti mikroskoobiga.
Rõntgen-uuringud - ülemöödunud sajandi lõpust - võimaldasid uurida tihedate ja vähemtihedate kudede poolt tekitatud summaarset pilti elupuhuselt.
Kompuutertomograafia ja ka magnet-tomograafiline uuring võimald kudesid uurida nö kihiliselt.
Orgaaniliste (ehituslike) psüühikahäirete korral on ta üheks diagnostika abiliseks.
Mida, millal ja millega uurida - seda selgitab patsiendile raviarst.
Inimese teatud psüühika- ja käitumishäired viitavad aju orgaanilisele kahjustusele, siis saab kompuuter-tomograafilise uuringuga asjaolusi täpsustada.
Koostöö raviarstiga!
Jüri O.-M. Ennet