Depressiooni suvenemine ja tabletid 24.10.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

Minu 32 aastane ode on depresioonis, see on haigus mida ta on podenud juba Viimased kumme aastat erineva intensiivsusega. Hetkel ei suuda ta enam poodi minna ega inimestega suhelda. Tablettidesse enam ei usu sest on proovinud erinevad ja koik need tekitavad paari kuu moodudes tosiseid korvalnahtusid. Kas ta peaks vahetama arsti? Kas J.Ennet voimaldab noustamist ka Skype teel? Ette tanades ja vastust ootama jaades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Esiteks. Depressioon võib olla omaette haigus (kerge, mõõdukas, raske) koos kaasnevate kehaliste kaebustega suuremal-vähemal määral või siis isegi psühhootiliste sümptomitega.
Teiseks. Depressioon on väga paljude häirete (haiguste) kaasnev sümptom - nii psüühiliste, neuroloogiliste jt valdkonnad.
Seega - üheselt ja kohe ca 10 aastat olnud häire kohta suuniseid kaugjuhtimisega anda on raske.
Üldine printsiip on ikkagi see, et peale ravimite on vaja muuta ka eluviisi, kasutada paljusid muidki tervist tugevdavaid võtteid ja 3E-d prontsiipi.
3E-d Ravi e Ennistamine, Profülaktika e Ennetamine, Treening e Edendamine.
Head harjutamist!
Rõõmsameelset tegutsemist, iga samm tervise viljasalve tuleb kasuks.
Jüri O.-M. Ennet