Kergelt ärrituma. 19.09.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen terve elu selline äkiline olnud. Et kui midagi ei meeldi, siis kohe välja plahvatan. Aga see jätab ümbritsevatele inimestele närvilise inimese mulje. Südames olen ma hea aga kohe vihastan, kui midagi ei lähe nii nagu ma olen ette lootnud. Kuidas muuta ennast rahulikumaks, et kõik asjad ei tunduks üliolulised. Ei viitsi enam väikeste asjade peale ärrituda. Sporti teen, liigun värskes õhus palju.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Sportlik treening panebki asjad paika - Terves kehas terved emotsioonid.
2) Päevik õpetab end jälgima ja ennast kontrollima.
3) Elusihid-prioriteedid paika, siis igasugune mitteoluline leiab emotsioonide registris tagaritta oma koha, s.o. mitte südamesse vaid raatsio lahendab need probleemid ilma tundeelu koormamata.
4) Elu võtta Näitemänguliselt - teiste jobususe korral reageerida rahulikult, tasakaalukalt, elutargalt, sest roll on selline, lavastaja nõuab sellist lahendust.
Mängulusti soovides,
Jüri O.-M. Ennet