Masendus ja enesevigastamine 25.07.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Asi sai alguse umbes kolmnädalat tagasi. Olen ka varem seda teinud kuid siis lootsin et läheb üle. Olen pidevalt kurb, kuulan kurba muusikad, loud, eluisu kadunud jpm. Olen sellest rääkinud õpetajaga kuid tema muretses üle ja helistas emale. Siis nad leppisid kokku et viivad mind arsti juurde. Mina muidugi pidin minema ja pärast seda läks hullemaks. Olen endasse tõmbunud ja kipun õhtuti nutma.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Natukene nutta ikka võib - läheb kergemaks.
Õpetajale ka räägi, küsi, et milles tema põhjust näeb ja mida soovitab.
Mida arst soovitas? Tema soovitustest nopi ka enda jaoks oluline välja ja hakka seda tegema.
Käi palju väljas mängimas - või siis muu kehaline aktiivsus. Eriti hea, kui sulle mõni spordiala meeldib ja selle trennis käia saaksid.
Korralik uneaeg-öine uni rahustab nii keha kui ka võtab närvipingeid vähemaks.

Tee minu Palve-Meditatsiooni esimest sammu.
Ringutan-sirutan end Taevatähe e. Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Siis Lõdvestus. Rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevaba (“Pea ripub
pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka lumbo-sakraalne e.
vööpiirkond.
Lõdvestub kogu keha!
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast.
Leian endale ise sobiva korduste arvu.

Kirjuta Päevikut, sinna saad ka paljud mured jätta (ei pruugi neid muresid endasse jätta).

Terves kehas tervem hingeelu ja rohkem Rõõmu!
Kaunist suve sulle soovides,
Jüri O.-M. Ennet