lapse jonnimine ja mingite imelike häälte tegemine 14.04.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul poeg aegajalt tõuseb öösel üles siis ta uriseb,teeb kummalisi hääli,lükkab eemale,siis kallistab.kuni suure raputamise peale ärkab.päevasel aja ajal ka jonnib iga asjapeale,trambib jalgu ja ka teeb tobedat häält,püüdes temaga rääkida ajab tema oma jonni ja ikka kohe jonnides.täna lootis et saab oma ps2puldi(mis läks katki)osysin uue pidi postiga tulema aga täna ei tuld,siis hakkas ta mööblit jalaga lükkama ajas toa sassi ja tegi jälle seda tobedat häält.(ps mängu ei ole ta jmängind vähemalt 6-7kuud)ja karjub tahab pulti.siis kurdab ta ei saa magama jääda kuna kui silmad kinni paneb näeb ta kolle.ma ei tea mida yeha,üldiselt arvutimänge mängib vähe,kuna net nii aeglane see ajab yeda närvi.telef.aga on asi hullem,kui mängida ei saa siis jälle röögib.näen et med mängude mängimine on üks tüliõun,mida ma peaks tegema?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Mõnus-soe vannivesi rahustab - kui see talle meeldib ja vannis veidi mänguasjadega mängib. Ise käeulatuses olla.
2) Kehalised harjutused-mängud ja turnimisvõimalused rahustavad.
3) Kehaline kontakt mõju soodsalt - see peab talle meeldima, tahtevastaselt ei või.
4) Laulmine rahustab, nii teie laulmine, aga ka temaga koos (kui see talle meeldib).

5) Imelikud häälitsused ja öised hirmud, kollid - soovitan lastepsühhiaatri jutul ikkagi ära käia.
6) Tegutsege. Mis temale meeldib, see kasuks.
Olge Rahulik, see rahustab ka last!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet