Suhte kriis 07.03.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere , mure selline, et käin soomes tööl ja kuskil kuu aega tagasi kui tulin eestisse oma naise juurde siis ta käitus imelikult, ta ei võtnud mind soojalt vastu selline tunne oli nagu ma oleks mingi külaline mitte tema kallis mees . Voodis meil ka midagi välja ei tulnud esimene õhtu kuna ta ütles et on väga väsinud tänasest päevast ja koristamisest et läheb magama. Ma ei võtnudki midagi ette ja mõtlesin et hea küll vaatame mis homne päev toob . Kuna ta elab ema pool siis saame ainult õhtuti koos olla. Päeval mida suurt koos ei teinud. Järgmisel õhtul ma lootsin et ta võtab ise midagi ette kuna nyyd ta oli puhanud . Aga ta vaatas rahus telekat ja ma teda kaissu ka ei võtnud . Ütlesin talle et meil vist ei tule midagi välja kuna sa oled nii tõrjuv . Tema ütles et mina ka olen tõrjuv. Aga ma sain aru et midagi on tal viga . Et ta pole endine. Suurest vihast veel ütlesin talle et ma ei armasta teda , kuigi ma seda nii ei mõelnud. Ta nuttis terve öö ja ma ei lohutanud teda ka . Järgmine hommik pidin tagasi soome minema ja leppisime kokku et mõtleme nädal aega et mis saab, Tema soovis et oleksime kuu aega lahus või rohkem et siis ole näha . Mina aga lubasin talle nädala pärast kirjutada , mis ma olen otsustanud . Aga tuli nii välja et me hoopis sellel teemal enam ei rääkinud kuna tema tahtis rohkem aega . Ja rääkisime neti teel edasi . Kuna ta käis ka tööl siis iga päev ta netti ei ilmunud ja terve see aeg mis soomes olin lubas telefoni kaardi osta et saaksime kasvõi helistada, kui olen soomes , see oli muidugi enne seda kui meil tüli oli . Aga ta ei leidnud omale sobivat numbrit . Ühesõnaga tal poel siiamaani numbrit ja ei tahtnud et mina ostan .

Nüüdseks on möödunud 2 nädalat ja netis ta on käinud väga harva minuga rääkimas , mina talle kirjutasin kuidas mul läheb ja päev möödus koguaeg . Ja ütlesin et teda ei ole kunagi netis siis kui tal vaba päev on et kus ta kondab . Ütles et sõbranna juures , küsisin nime siis ütles et ma nagunii ei tea , et mingi uus sõbranna . Ja koguaeg kui tal oli vaba päev ta oli kadunud. Lõpuks saime rääkida pikemalt üks õhtu ja ta ütles mulle , et talle ka meeldib keegi teine ja et ta oli mulle seda öelnud internetis aga ma lihtsalt ei pannud tähele , segases loos. Ja olingi ehmunud ja hirmul et jään temast ilma , tänu sellele et ütlesin et teda ei armasta ja ta hakkas kellegi teisega hoopis väljas käima . Küsisin et kes ta on ja kus ta käinud olete , ta ütles et pole minu asi aga sain lõpuks vastused .

Ütles et tulleb teda juba ammu aga nyyd on hakanud meeldima ja et kutt armastab teda , siis am kysisin et kuidas see saab võimalik olla et armastab , tema ütles et no armastab. Siis ma vastasin et sa ütlesid et oled ainult mõned korrad temaga väljas käinud et kuidas see saab olla võimalik et armastab . Siis ta ütles et ta pole minus kindel enam ja kõik oleneb minust. Ja ta räägib et nad on mitmekesi väljas käinud sõpradega et mitte kahekesi. Ja et tal pole söögiisu ja et ta ei saa magada öösiti samamoodi tänu sellele . SIis ütlesin talle et ta on nagunii midagi teinud temaga et too kutt armastab teda. Siis ütles et ma otsustaks ära mida tunnen tema vastu. Ja ütlesin et ta tõtt räägiks et milleks mulle valetada ja tuligi välja et ta oli temaga seksinud koguni 3 korda selle aja jooksul kui ma ütlesin talle et ei armasta teda . Poolteist nädalat hiljem olid nad seksinud juba 3 korda . Väljas ka on käinud kinos ja igal pool klubides. Ja alguses ta muidugi valetas et mingit seksi ei olnud ainult tegi talle head käega . Aga oma pärimisega saingi teada et nad sekisid 3 kord ja mõtlemad said . Ütlesin talle kui väga ma haiget sain tänu sellele et mulle nii tegi siis ütles et temal oli samuti valus kui mina ütlesin et ei armasta teda . Ühesõnaga tegi mulle topelt tagasi. Ja ütles et ma ju ei ole nõus soomest ära tulema eestisse tööle kui ta oli kysinud ükskord mult seda sis am ütlesin et mingi hinna eest ei tule . Aga ma ütlesin talle et ma tulen nyyd iga hinna eest et teda tagasi saada ja et meil ei oleks mingeid tülisid ja asju enam et ma armastaks teda nagu ennem ja ei hakkaks süüdistama selles petmises, sest ma olen selles ju ise ka süüdi .

Siis ta tänas et ma nii mõistev olen aga ta ei andnud mulle kindlat vastust , et kas ta siis tahab teda või mind et ta otsustaks ära et mis ma soomest ära tulen kui äkki ta tahab hoopis teist meest . Ja lubas mõelda kui aega . Nyydseks juba 4 päeva mõtelnud ja kadunud olnud täna terve päeva . Ja ma ei tea kus ta on . Lubas et annab teada aga ma elan seda väga valusalt üle . Esiteks ma ei saa ka magada sest närveerin mis ta teeb või kus on . Ja mul pole ka söögiisu samamoodi. Trennis käin ka ja selline tunne et jõudu pole ja tahtmist midagi teha , ka tööjuures ei suju kõik hästi sest kurb on olla teadmatuses ja ka see et ta ütles et ta mõtleb see ju märk sellest et ta arvatavasti hoolib teisest kutist ka ja ta vb isegi on armunud temasse. Ta küll pakkus tulla eestisse elama mul ja ma olin nõus aga ta ütles et ta pole kindel et see ei kordu et mul armastus ära kaob sest enne seda ma olen teda ka 3 korda maha jätnud. Eks selle maha jätmistega ma olen ka selle põhjustanud miks ta mind pettis . Aga ma pole kindel et ta seda pole ka ennem teinud.

Ma tahaks teada et mida ma peaksin tegema ja kuidas käituma ? Sest ma ei suuda ilma temata ka olla , kuna me oleme ikkagi pea 6 aastat olnud sellises suhtes . Et ma käin soomes tööl kuu aega ja siis olen tulnud nädalaks eesti. Millest koos ainult oleme 4 päeva , sest ülejäänud päevad olen ma vanemate juures et ka neil külas käiia .

Palun abi või lahendust sellele probleemile mida teha edasi, sest arvatavasti eestis ma tööd vb isegi saaks aga korter ja kõik maksab ju ka . Et saaksime esialgu ta ema juures elada, seal üks tuba vaba. Kuid see poleks õige koos elu.
Kõik raha mis tema teenib läheb võlgadele ja ema aitamisele . Maksab arveid jne .

Suured tänud vastamast !

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Aeg annab arutust! Kui tal suhe kellegi teisega, siis on selle tegelasega nö "klapp" ja siit tuleneb - adjöö, madam!
Kui olete temal ikka südames, siis annab ta sellest teada. Päringud - kus olid, kellega olid, jms - ei kanna vilja. Pole mõtet.
Mis lahku peab minema, see lahku ka läbeb ja ka vastupidi.
Aeg annab selgitust.
Naine ei ole omand, on suhe, suhtlemine, andmise rõõm!
Lahendust ei anna psühhiaater, tablett või süst. Lahendus on vastastikune ja teineteise südames.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet