Sõbral maniakaalne hoog. 27.02.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Umbes viis päeva tagasi hakkas üks mu sõber (mitte väga lähedane söber, aga siiski) veidralt käituma. Alguses pani mitu päeva järjest pidu. Loengutesse enam ei jõudnud, magamist ei pea vajalikuks. Peab mingeid suuri plaane ja on hüperenergiline. kirjutab kokku "teoseid" mida on peaaegu võimatu mõista. korraldab mingeid üritusi (ei jaga, mis teemalisi jne). kohati räägib nii palju ja kiiresti et teda ei ole võimalik mõista. soovitasime tal paar ööd korralikult puhata ja olla aga ta arvab, et tal on lihtsalt "flow peal" (tema sõnad) ja kõik on super hästi. mida ma tegema peaks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kiirabi kutsuda ja Psühhiaatriakliiniku vastuvõttu!
Pikk pidu toobki psüühikahäire eelsoodumusliku (varjatud) häire esile.
Äge asi vajab ägedalt-kiirelt tegutsemist!

"Teostemeistril" puudub haiguskriitika - ta ei jaga nooti, ei saa aru, et haige on ja ravi vajab - ning vajab seetõttu tegutsemist selliselt, et ikkagi psühhiaatri jutule jõuab (s.o suuresti tema tahtele isegi vastumeelselt, teda oma "loomingu" juurest ära meelitades).
Tegutsege,
psühhiaater aitab!
Jüri O.-M. Ennet