Nõrkus 13.02.15 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Paar kuud tagasi koolis jooksin suure hirmuga klassist välja, kuna süda hakkas meeletul kiirusel lööma, hingata ei saanud ja oli minestamise tunne. Käisin arsti juures ja soovitati võtta Palderjani ning Viirpuutinktuuri. Sümptomid andsid peaaegu järele. Kuid siiani pole hea enesetunne. Paar korda nädalas tekib nõrkus ja selline loid ja ka samas minestamise tunne (samas süda ei peksa ja hingata saan normaalselt). Vererõhk on ka kõrge 150/95. Lisaks veel: mõõtisn kaks korda järjest vererõhku - esimesel mõõtmisel näitas umbes 150/95 ja kohe 10sekundi järel mõõtes umbes 135/95. Ülemine oli hoobilt langenud, kuid alumine seisis paigal. Samuti pole ma ka kõige rahulikum inimene, ärritun kergesti ja isegi vererõhku mõõtes tunnen, kuidas hirm minusse punnib. Mida teha? Mis haigustele see võib viidata? Olen alles 15-aastane. Kas see võib olla seotud puberteedi ülemineku perioodiga? Ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Oled tundeline ja selletõttu reageerid sellise ärevushooga.
1) Korralik uneaeg ja õige päev-öö režiim. Une arvelt ei minutitki.
2) Jalutuskäigud või siis kerge sportlik tegevus (mitte jõusaal, mis praegu pop) õues, väljas.
3) Minu Palve esimene samm nii õppetükkide vahel kodus õppides ja kindlasti õhtul enne uinumist.
4) Palderjani jt rahustavate tinktuuridega on nii, et vajadusel võta. Teadmine, et nad on olemas ka juba rahustab.
Sellest murest saad jagu, noortel seda ikka on. Tee neid soovitusi ja nii organism lähebki tugevamaks ja mure-ärevus kaob!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet