Oleks soov teada millised on minu võimalused ravi osas? 23.12.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma olen depressiooni ajalooga noor. Aasta aega tagasi oli mul raske depressioon. Vanemad mulle toeks ei ole kuna nad on Jehoova tunnistajad ja ei jaga minu religioosseid vaatenurki. Elan poisi juures maal. Ta on mulle suureks toeks kuid läheb nüüd sõjaväkke ja ma jään üksi. Minu peas on tihti enesetapumõtted ja ma märkan enda juures ebaadekvaatset käitumist. Nutan pikalt ja vahepeal on kummaline tunne nagu elul poleks mingit sisu. Olen vaid pisikese sammu kaugusel enesetapust ja päeris veendunud, et teen seda varem või hiljem. Minu psühhiaater on määranud mulle ravimid, mis mind ei aita. Pale selle on tal kombeks minuga tõreleda iga kord kui tema juurde lähen. Ma tahaks leida uue suuna. Sooviks saada terveks, aga ma ei tea kus leida abi. Elan maal ja mul pole võimalus teiste psühiaatrite juures käia. Pole isegi rahalisi võimalusi selle jaoks. Kust ma saaks abi?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

a) Noormees on sulle suureks Sõbraks ja tema nimel on ka vaja rõõmsam olla, muremäed seljataha jätta, edasi elada.
b) Kui sul on religioosne Tugisammas - Absoluut -, kes sulle tähtis on, siis temagi aitab sind. Palu - ta kuuleb, Küsi - ta annab nõu, Pihi - ta võtab mured ja vaevad sinult enda kanda.
c) Kehaline aktiivsus aitab pingeid maandada ja parandab meeleolu. Minu Palve-Meditatsiooni esimene samm aitab pingeid maandada ja tuju parandada (teen seda harjutust igapäevaselt juba viis viisaastakut ja rohkemgi veel - iga päev).
d) Milliseid rohte tohter on sulle kirjutanud? Ravimi õige annus on oluline - võibolla selles on küsimus. Anna teada
e) Püüa tohtriga ühiskeel leida,
Millist rohtu ja miks võtad?

Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet