mirtasapiini kõrvalmõju 19.12.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

kas mirtasapiin avaldab ebasoovitavat mõju eesnäärmele, on krooniline põletik

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Korralik uni on kõigi haiguste oluline parandaja. Põiepõletikule mirtazapin kõrvaltoimet ei oma.
Vaja on leida õige annus, teile sobilik - julgelt suurenda/vähenda õhtul võetavat (tund-poolteist enne und) annust.
Vajadusel võib unesoodustajana kasutada ka apteegi vabamüügist saadavat Melatoniini.
Väikevaagna elundite põletikud - ka põiepõletik - vajavad vähem istumist ja mõõdukalt rohkem liikumist: käimine, kerge võimlemine, sirutused-painutused jms.
Raviteed loomulikult.
Oluline, et aluspesu ei pigistaks.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet