bipolaarne meeleoluhäire 10.09.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 52 a. mees. 2007.a. diagnoositi mul bipolaarne meeleoluhäire.
Bipolaarsus on mulle tõenäoliselt sündides kaasa tulnud.
Depressiooni ravi olen saanud alates 2000.a. ja alates 2007.a. on ravi bipolaarse häirele orienteeritud.
Kõik see aeg olen käinud ühe psühhiaatri juures.
Siiani on raviskeemis olnud üks antidepressant.
Kuna möödunud kuul tulid suitsiaalsed mõtted tuli ravi korrigeerida
ning raviskeemile lisandus veel üks antidepressant.

Mure on selles, et raviarst arvab, et ravimeid on liiga palju, samas mul on selle raviskeemiga psüühiline tervis hea ning mingeid kõrvaltoimeid ei tunne.
Kas Teie arvates on allpool toodud raviskeem liig ravimite rohke?

lamotrigiin 100 mg ööpäevas
seroquel xr 400 mg ööseks
ketipinor 50 mg päeval
cymbalta 60 mg hommikul
anafraniil 150 mg õhtul

Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimeste organismis on farmakoloogiline aken (õige ravimannus) suuresti individuaalne. Arstirohu võtmise eesmärk - vaevustest vabanemine või vähendamine. Kui mingi raviskeem toimib, siis tavaliselt seda ei muudeta. Annustega veidi "mängida" siiski tasub, et väiksema annusega toime tulla, vähemate rohtudega. Katsetage ja saategi õige vastuse.
Lisaks muud harjutused, et enda psüühikat suunata, tervislikud eluviisid kindlasti.
Seroquel-ketipinor - vt kumb parem ja millest loobuda või anafraniil-cymbalta...proovida ja tõde selgub.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet