Kas võib olla stress/depressioon 04.03.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Probleem siis sellest , et ärritun iga pisiasja peale . Öösel ei maga korralikult ärkan 4-5 korda ülesse . Söön vahel meeletult ja siis jälle mitte üldse . väga palju on hetki kus ei taha kedagi näha ega ka midagi teha . Pidevalt olen väsinud ja kurnatud . Midagi teha ei jõua . Isegi jalutuskäik umbes 2-3 km nõuab minult pingutust .

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) puhkerežiim korda, une periood olgu piisav;
2) elusihid-prioriteedid paika;
3) toitumine - mäluda rohkem, süüa rahulikult, rohkem taimseid toite;
4) perearsti poolne kontroll, et sealt lisasoovitusi saada;
5) mured-probleemid kellellegi nö pihtida;
6) Päevik on enesetundmise-muutmise suur abiline;
7) vajadusel psühhiaatri vastuvõtule;

vt varasemaid soovitusi ja leida sealt endale sobilikku tegutsemiseks.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet