Segaduses 05.02.14 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mind tabab tihti selline kurvameelsus või isegi tühi tunne. See kestab juba aastaid. Enamasti on nii, et näiteks kuu aega on kõik korras ja siis hakkab jälle peale. Kellegagi koos olles alati naeran ja naeratan, aga üksi olles lihtsalt enamasti istun emotsioonitult või vahel nutan. Neil hetkeil kaob igasugune motivatsioon, ka elamiseks. Enesetapuplaane olen ka teinud, tegudeni pole jõudnud. Olen ennast paar aastat ka lõikunud. Iga paari nädala/kuu tagant luban endale, et enam ei tee, see õnnestub ka veidi aega, aga noh...
Umbes aasta või veidi rohkem on mul olnud kerged probleemid ka söömisega. Enamus aega söön normaalselt. Vahepeal aga lihtsalt lähen kas kuni kaks päeva üldse ilma söömata või söön kuni nädal väga minimaalselt. Seejärel aga õgin ennast nii täis, et halb hakkab. Need nagu balansseerivad üksteist, sest mu kaal ei muutu, seega kõik peaks ok olema.
Sõbrad on soovitanud unetuse(mis minu arust ei ole üldse hull) ja peavalude pärast arsti poole pöörduda.
Olen selle kõigega üsna harjunud, seega enamus aega ei näe mõtet kellelegi rääkida. Aga vahel lihtsalt n-ö sõidab ära. Tekib tohutu paanika, et olen üksi ja ei saa eluga hakkama jms. Aga siis see läheb jälle üle ja abi otsimise mõtted tunduvad ebamõistlikud. Ühesõnaga kõik on väga segadusse ajav.
Sai kuidagi väga pikk kiri, aga küsimus ka. Kas mul siis on midagi viga ja kas ma peaks midagi ette võtma? Või on see lihtsalt mingi pubeka asi ja läheb ajaga üle?

Kõike ilusat ja suur aitäh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Meeleolu, söömisprobleemid, peavalud, uni jms - psühhiaater saab aidata. Psühhiaatri jutule. Kõik need mured on kõrvaldatavad.
1) Õige õpi- ja puhkerežiim, õigel ajal õhtul voodisse.
2) Jalutuskäigud, et keha tugevneks, ja aju veidi puhkaks.
3) Söömisel - reeglipäraselt, mäluda praegusest 2-3 korda rohkem, puu- ja juurvilju menüüsse.
4) Kukla-kaela-ölavöötme ja ristluu piirkonna mõjutamine (vt minu Palve-Meditatsioon, esimene samm).
5) Oma mureprobleemidest rääkida lähedastele ja kuulata ka nende nõuandeid.
6) Koos Emaga psühhiaatri jutule. Võid ka üksi minna, aga üheskoos on parem.

Tegutse ja vabaned muredest.
Jüri O.-M. Ennet