Võõrutusnähud- ikka haige? 19.11.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen lugenud Teie soovitusi ja vastuseid.
Kas mul võib õige mulje olla jäänud, et kui AD lõpetamisel tekivad võõrutusnähud, siis on see märk sellest, et inimene ei ole päris tervenenud veel? Kui ma olen kõiki soovitusi järginud ja oma eluviisi korralikult muutnud, siis peaks tabletikuurist loobumine olema kerge?

Kas ka ilma AD- ta on võimalik üldistunud ärevushäiret seljatada?

Kas (üldistunud) ärevushäire on alati süveneva iseloomuga? Minu psühhiaater, kuuldes, et mul on enam-vähem, "hirmutas", et ärevus ikkagi elab minu sees edasi ja võib suurema ja koledamana avalduda... See tekitas vastiku, lootusetuse tunde.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sportlane harjutab, treenib, muutub sihipäraselt tugevamaks. Samavõrd vajab (on treenitav) harjutamist, treenimist, sihipärast muutmist ka inimese tundeelu, psüühika, sotsiaalsed oskused. Tabletid on vaid selleks, et liigne sisepinge-mureaur ravimi toimel organismist välja lasta, edasine on ikka organismi enda toimetulek ilma arstirohuta.

Ravim, harjutused, uus eluviis - need kolm on olulised. Ravim on vaid teatud periood, harjutused ja uus eluviis - kuni 100+ elueani (kui rahuldab vaid 100 eluaastat elamist).

Kui on tehtud sellest kolmikust vaid esimest - ravim -, siis loomulikult on päevakorras mured-probleemid ilma rohuta olemisest.

vt Tervisemaja mõtteid minu raamatust "Väljavalitu".

Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet