Kas isa läheb hulluks ja mida teha? 02.11.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Kas see, kui inimene on terve elu merel käinud, võib tema psüühika kuidagi sassi keerata? Isa kogub teiste poolt ära visatud rämpsu. Kodust veidi kaugemalt, kus koolimaja prügikastid asuvad, seal käib sorimas ja veab näiteks katkisi toole koju, kuigi meil neid vaja ei ole. Kui teda autoga kuhugi viia, siis teeb poole maa peal turvavöö lahti, ütleb, et ei taha seda. Kui tulime temaga koju ja pidime poest läbi tulema, siis isa ei tahtnud poodi tulla, ütles, et kardab neid suuri poode, et ootab autos. Kui tulime poest, oli ta läinud autost minema, kuhugi jalutama ja auto oli lahti (ta ei saanudki seda lukku panna). Eile hommikul avastas, et ema polnud talle kahvlit andnud, kui sööma hakkas (ta saaks ise ka kahvli kätte) ja hakkas sööma suuga taldriku pealt toitu nagu kass või koer. Ma ei tea, on ta lihtsalt väga kiusakas või on mõistus nõrk. Ta on 78-a. Kunagi ei tea, mida ta jälle korraldada võib ja temaga koos elamine on väga väsitav. Kui ta üksi jätta, siis ta muutuks ilmselt asotsiaalseks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaater aitab, Paps vajab psühhiaatrilist sekkumist e ravi.
Tegutsege! Päris head rohud olemas, ka muud sekkumised on võimalikud.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet