Depressioon ja magneesium 25.05.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

DEPRESSIOON JA MAGNEESIUM. OLEN KUNAGI TARVITANUD ANTIDEPRESSANTE, AGA HIRM NENDE EES, SEST RAVI ALUSTAMISEL TUNDSIN ENNAST VEEL HULLEMINI JA SELLEPÄRAST KÜSIN, EHK TASUKS PROOVIDA MAGNEESIUMIGA, MILLE PUUDUST ARVAN ENDAL OLEVAT. USALDAN VÄGA DR. ENNETIT. ELUISU ON KADUNUD, SEST JÕUDU POLE JA VEDELEN PÄEVAD LÄBI VOODIS. ETTE TÄNADES.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mg jt mineraalid on vajalikud, ka vitamiinid ja põhitoidust rääkimata.
Mg saab organism mõnusalt min.veest (Borjomi), aga ka apteegi vabamüügist.

AD suhtes hirmu tunda vaja ei ole. AD arstiorohu puhul on see arstirohi vaid esmaetapil esikohal, hiljem on põhirõhk harjutustel, psühhoregulatsioonil, "uutel prillidel" ning elukorralduse muutmisel.

Unehügieeni nipid on olulised: režiim, lõõgastused, jõukohane füüsiline koormus, soe jook, mõne muinasjutu või lemmikraamatu une-eelne lehekülje lugemine. (Uku Masingule meeldisid eri rahvaste muinasjutud).

Head und soodustavad AD-d ka olemas.

Rõõmsameelset tegutśemist,
Jüri O.-M. Ennet