Stress ja vihahood 08.05.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 15-aastane põhikooli lõpetav noor. Tegelen paljude erinevate asjadega ning tihtipeale kasvab asju üle pea. Varem olen tulnud sellega toime, kuid viimasel ajal avaldub kogu stress ja pinge vihahoogudes, mida kohati talitseda ei suuda, ärritun tihti ja tühiste asjade peale. Lisaks ütleb tervis vaikselt üles, on kõhuvalud, iiveldus ja seljavalu. Kõhuvalu tulevat stressist ning ka seljavalule sain põhjuse, seotud midagi lülidega ning selle parandamiseks pidin loobuma spordist järgnevaks kolmeks kuuks. Tunnen, et ei oska kuidagi oma stressi ja pingega toime tulla, sest midagi pole võimalik lõdvemaks lasta ega ära jätta. Kardan, et selline pidev ärritumine hakkab mõjutama mu suhteid lähedastega ning tahaksin midgai kiiresti ette võtta enne kui see juhtub.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Unerežiim korda ja uni olgu piisava kestvusega.
2. Õpitöö olgu regulaarne (nagu sportlane) ja seda teha rõõmuga (nagu näitleja).
3. Minu Palve-Meditatsioon parandab aju verevarustust ja vaimne töövõime suureneb tublisti, see harjutus vabastab ka liigseist pingeist, õpetab psühhoregulatsiooni algtõed selgeks.
Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet