Ülemäärane hirmutunne 02.05.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Tahtsin küsida selle kohta, kas haigsuse vastu aitab mingi ravim või oleks mõistlik psühholoogi poole pöörduda. Põhjus on see, et pinget ja hirmu teeb kodust lahkumine. Koolis käimine on veel ainus kohustus, kuhu tahtejõuga pean minema, et keskkool läbi saada. Kannatusi põhjustab ka see, et olen hakkand vältima tuttavatega suhtlemist. On tekkind eraku tunne, see võtab tahtmise ära isegi poes käia. Iga kord kui kodust väljun, tekib õues meeletu pearinglus, iiveldus ja lihasvalu ja veel palju sümptomeid, mida on ette tulnud erinevatel päevadel. Lihtsalt ei oska enda hädast üle saada enam. Olen teinud teie soovitatud harjutust ka (esimene palve) pidevalt.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Eelkõige üleväsimusest lahti saada - korralik ja piisava pikkusega uni jt. puhkamised.
2. Depressioon kõrvaldada ja selleks koostöö psühhiaatriga.
3. Koostöö psühhiaatriga annab selgust ka sellele üksindusele, suhtlemis-probleemidele jne. (kas väsimusest-depressioonist tingitud, kas parasjagu ärevushäiret jne).
4. vt. Tervisemaja (minu rmt-st. "Väljavalitu") soovitusi ja sobilikud neist siis oma elupraktikasse "keevitada".

Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet