Ägestun kiiresti 03.04.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Mida teha, kui igasugune asi ajab endast nii välja, et kas teen teistele liiga või siis lõhun asju?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Närvid, närvid on "krussis".

Miks sisepinged tekivad? Millega hästi toime ei tule? Millised tähtsad otsused on otsustamata? Millised on lähemad ja kaugemad eesmärgid? Kuidas on lahendatud või lahendamisel nn kahe käru küsimused - erialavanker ja lapsevanker?

Mida olen teinud ja annab teha pingete maandamiseks?
Kehalised harjutused,
sotsiaalsed harjutused, (elu nagu spotmäng, nagu näitemäng, nagu lapsemäng, rollimäng´),
psühhoregulatsioon.

Tabletiga saab ka pingeid maandada, aga see eelnev on olulisem ja sellest alustada. Vajadusel psühhiaatri jutule.

Agressiivsust tekitab ka liigne alkohol - alkoholism, mida inimene endale tunnistada ei taha.

Head sihiseadmist ja harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet