Paanikahäire ja valud 11.03.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!!!

Milliseid kehalisi valusid võib paanikahäireid kogeval inimesel olla???
Kas neid valusid võib ka iga päev olla?
Või on tõesti asi mõtlemises kinni, et mõtlen ennast ise haigeks???

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Paanikahäired (hood) ei ole püsivate kaebustena, nad on hoogudena ja ettearvamatud. Kaebused on nii hingelised (emotsionaalsed), meelelised (psüühilised), kehalised kui ka sotsiaalsed (teiste inimeste-olukordadega seonduv). Ühel on ühed, teisel jälle teised kaebused esiplaanil.
Hoopist teist laadi on somatisatsioonihäired: kestavamad, ka muutuvad, ka nendega kaasneb hirm-depressioon, ärevus, mure tervise pärast. Käiakse paljude arsti juures uuringutel, aga eriarstide poolt midagi olulist ei leita. Kõik on psüühilises tasandis kinni.
Psühhiaater aitab.
Jüri O.-M. Ennet