Mäluhäired 06.03.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Probleemid on keskendumisega, vaimsete võimete langusega ja väga nõrga mäluga.
Esinenud sümptomid:
-varem oli väga hea mälu, hetkel ei suuda meelde tuletada antud päeva hommikusi tegevusi, rääkimata eelnevatest päevadest. Tähtsamad asjad jäävad meelde, kuid üldisemad ununevad. Nõrgast mälust kiirenenud ajakulg, viimased pool kuni aasta on möödunud väga kiiresti.
-on juhtunud, et rääkides ei tule üldkasutatavad õiged sõna meelde, peab seletama,
-lugenud raamatut nii, et lehekülje lõppedes peab alustama algusest, väga madal keskendumisvõime. Vahel ka teksti lugedes silmad ei saa järge pidada, -vahetevahel lugemisel raskused teksti mõistmisega.
-tugevalt nõrgenenud peast arvutamine, inglise keele oskus
-kinnine mõtlemine, pea on nagu paks, vaheldunud kergemad kordinatsioonihäired- nagu kõnniks pilvedel, omas mullis
- tõenäoliselt kõigest eelnevatest süvenenud ka motivatsiooni langus, huvide kokkutõmbumine, tüdimus
-hiljuti tekkinud kerge ärritumine asjade üle

Ehk tegelikult kurta oleks ainult nõrga mälu järgi, aga nüüd praeguseks uurides on tegemist tõenäoliselt süvenenud depressiooniga, mis on mõjutanud õppimisega seotud ajuosa. Juhtusin välismaiste artiklite peale, siin üks kohalik:
http://naistekas.delfi.ee/tervis/tervis/depressiooniravim-voib-peatada-masendusest-pohjustatud-aju-karbumise.d?id=2312444

Kui suur võimalus on depressioonieelset olukorda saavutada, või kui üldse?
Antidepressantide ravi ei soosi, kui just mälu tagasi ei too, leian et väsimus-tüdimus kaoks kohe, kui taastuks normaalne aju funktsionaalsus.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Depressioon vähendab mäluga seonduvat.
Vale töö- ja puhkerežiim on õpivõime vaenlane.

Hea kehaline aktiivsus parandab ka aju verevarustust - ka mälu. 20 % kardio-vaskulaarsest potentsialist läheb ajju. Seda anab mõjutada, suurendada.
Minu Palve-Meditatsiooni harjutus vabastab liigsetest pingetest, õpetab psühhoregulatsiooni, parandab ka aju verevarustust ja seega ka mäluga seonduvaid funktsioone.
Alko-narko on mälu-mõrvar.

Elusihid-motiivid paika - ja Energiat tuleb kapaga!
Psühhiaatri jutule.
Jüri O.-M. Ennet