Ravim Seroquel ja prolaktiini tõus 25.02.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Minu psühhiaater väidab kindlalt, et antipsühootikum Seroquel ei tõsta prolaktiini.

Ravimi infolehel on eesti keeles selgelt kirjas järgmine tekst: Väga sagedased kõrvaltoimed (enam kui ühel patsiendil kümnest) - prolaktiini (teatud hormoon) taseme tõus veres.

Kelle juttu ma uskuma pean siis?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohul on põhitoimed ja kõrvaltoimed, mis ei pruugi üldse ilmnedagi. Rohtu võetakse selleks, et põhitoimet sealt kätte saada ja kõrvaltoime variantidega tegeletakse siis, kui ta eriti oluline on konkreetsele inimesele või kui ta ilmneb ja muutub väga segavaks.
Seega - koostöö tohtriga.

Teil mõlemil on õigus selle info(lehe) aspektist:
a) täiskasvanuil seda probleemi kõrvalnähuna ei ole,
b) lastel aga on.

Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet