10a lapse vägivaldsus 20.02.13 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, minu pojal 10 a on vahel sellised hood, kus ta muutub täitsa vägivaldseks, et ta unustab üldse kōik ära, nagu käiks mingi klik ja tal tekkib selline jōud just siis, kui ta pöörab ära. Koolis ka on probleemid just käitumisega, on koolis ka vägivaldne ja kisub tüli. Mida pean ette vōtma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Laste-psühhiaater koos laste-psühholoogiga teevad vajalikke uuringuid ning annavad adekvaatseid suuniseid, vajadusel ka ravimeid.
Mõõdukas ja lapsele sobilik kehaline aktiivsus maandab pingeid vähendab vägivaldsust. Soojas vannis sulistamine rahustab, ujumistrenn on hea, temale sobilik ja huvipakkuv kehaline treening on hea. Rahulik õhkkond kodus on vajalik.
See hüperaktiivsus ja pidurdamatus vajab uurimist.
Lastepsühhiaatri jutule!
Kannatlikkust,
Jüri O.-M. Ennet