Antidepressant ja sport 26.08.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen aktiivne harrastus-sportlane. Samas vaevavad mind korduvad depressiooni hood. Viimati, paar kuud tagasi, küsisin perearstilt taas antidepressante - kirjutas Effexori. Depressiooni jaoks on hea rohi - mõjub, aga treeningute ja võistlustega on probleem. Koormusel läheb pulss üle 190, ajab iiveldama, oksendan ja paar päeva on jälle paha valu rinnus. Enne tablette seda ei olnud.
Kas võiks olla lootust leida sobivamad ravimid või ei tohigi antidepressante kasutades aktiivselt sporti teha?
Küsiks veel arvamust, et kas korduva depressiooni raviks piisab perearsti kirjutatud tablettidest ja psühholoogist või peaks õige abi saamiseks pöörduma taas hoopis psühhiaatri poole?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Efexor võib anda kardiaalseid kõrvalnähte, teile see rohi ei sobi.
Võtke rahustavat teed, soojad joogid, harjutused (mida niigi teete) ja kukla-kaela-õlgade ning nimmeosa lõõgastus-harjutused (ka minu Palve-Meditatsioon).
Und soodustavatest AD-st on hea Esprital - väikesed (teile optimaalsed) annused.
vt. eelnevast või minu raamatust "Väljavalitu" - ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" raviprintsiipi.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet