Iiveldus, ärevus, krambid 23.07.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Viimane kuu aega on mul olnud niimoodi, et näiteks kui olen väljas, hakkab täiesti juhuslikul ajal väga-väga halb. Tunnen, et ei ole õhku ja süda ka taob (vähemalt mulle tundub), käed värisevad ja selline nõrk tunne tekib. Tahaks kähku kuskile istuda ja veel parem- koju. Iiveldab ja keerab sees, mõnikord võib ka põhja alt visata, vähemalt selline tunne on küll ja on olnud juhus. Ilmselt seedeprobleem see siiski olla ei saa? Kuna see ju juba viimased kuu aega ja mitte pidevalt. Kas äkki närvid? Kuid kui ma olen värskes õhus, siis kuidas mul saab nii juhtuda? Pole varem nii olnud, seega olen nagu peata kana.

Paanikahood ja ärevushäire on juba mitu-mitu aastat tagasi diagnoositud, aga see pole varem nii avaldunud. Kui juba aastaid olnud ühtemoodi, kas siis järsku saab süveneda, samas on mul nüüd uus ja pingeline töökoht ja pärast sinna tööle asumist, hakkaski mul see kõik. Samas sellel ei pruugi olla seost

Lisaks tekivad tõmblused/krambid. Käisin arstil, arvati, et langetõbi, tehti vajalikud uuringud, kuid leiti, et pole. Rohkem edasi ei uuritud. Ka pärast seda on esinenud. Viimati olid kohe väga-väga tugevalt. 3x väikeste vahedega. Öösel, siis kui viskasin pikali, et magama heita. Lisaks kaasnes tohutu iiveldus, ajas oksele, kuid kuna olin söönud vaid 2 grillvorsti, siis midagi tulla ei olnud.
Olin tarvitanud ka 1-e õlle, kuid kas saab sellest olla? On tekkinud ka ilma alkohoolse joogita.

Söök ei ole juba päris mitu päeva sisse läinud, kõht tühi, kuid samas süda paha ja ei lähe sisse, Igal hommikul on kõht pärast 1-2 võileiba lahti. Süda taob ja kehv olla.

Milles võib olla asi?
Tänan vastuse/vastuste eest

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Naistearst ja perearsti poolt üldanalüüsid (vererõhk - arvatavasti hüpotoonia).
2) Meelemürkidele (ka õlle) ei. Igasugune meelemürk loob eelsoodumuse krampidele.
3) Ortostaatilised harjutused, et minestaine päevakorrale ei tuleks (vt. varasem, minu Palve-Meditatsioon e. pea ülal-all-ülal... süteemi harjtused).
4) Toitumisrežiim, korralik mälumine, et seedesüsteemi tegevust optimeerida.
5) Korralik puhkus, une arvelt ei võta.
6) vt Tervisemaja "korruseid"-soovitusi minu rmt-st "Väljavalitu" ja neid siis - enda isiksususele kohaseid - siis regulaarselt rakendada.
7) Enesemuutmise-tugevdamise Päevik.
Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet