Ägestumine 16.07.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, ägestun üsna tihti oma elukaaslase ja lapse peale ja sooviks sellele probleemile lahendust või vähemalt mingit arstlikku abi, konsultatsiooni.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Õppida pingeid maandama, 2) õppida enesekontrolli, sisemist tasakaalustumist, 3) ravimitega end "soodaks" teha, 4) psühhiaatri jutule ja ühiselt teha tegudeplaan olukorra muutmiseks.
Terves kehas rahunenud meeled ja hingerahu! Kehale panna oluline rõhk, sest keha on Isiksuse hoone vundament.
Alkohoolik (alko-liigtarvitaja) on suht vägivaldne, madala enesehinnangu puhul kompenseeritakse (varjatakse) seda hingelise/psüühilise/kehalise/sotsiaalse vägivallatsemisega. Eesmärkide ebakindlus või puudumine teeb inimese vägivaldseks (ka autoagressioon).
Vägivald riigis, riigimeedias jms avab vägivallaväravad ka eraelus, koolides. Seega ka seal peaks üht-teist muutma. Norra saarelugu ja USA kinolugu näitab, et ajupesu mõjub (kuigi püütakse esiplaanile tuua vaimuhaigust, individuaalset tegutsemist).
Alustage endaga tegutsemisest.
Jüri O.-M. Ennet