Meeleolumuutused - kas minuga on kõik korras? 13.04.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on juba alates oktoobrist, kui mu partner sõjaväkke läks, pidevad meeleolumuutused. Igatsus, meeletu kurbus ja üksinduse tunne. Nutan päris tihti, kui aus olla. Kuid viimasel ajal (mis on veider, kuna noormees väljub mai lõpus) olen pidevalt paranoiline. Eile öösel valdas mind tugev südame pekslemine ning tunne, et midagi on kohe-kohe juhtumas, midagi halba. Magama minnes, ei saanud ma kuni kella 5ni hommikul und. Mind valdas paanika, kuna ma ei saanud aru, mis minuga toimub. Keha iseenesest püsis paigal, kuid mu sisemus tahtis karjuda ja hüsteeriliselt nutta. Mingil hetkel ma avasin oma silmad ja ma tundsin pisaraid oma silmis. Seejärel proovisin ennast mitmel korral maha rahustada, hingates sisse ja välja ning sisestades endale, et ma ennast kokku võtaks. Lisaks kõigele, silmi sulgedes nägin ebameeldivad kujutlusi surmast, tapmisest ja verest. Eriti häiriv oli oma elukaaslase tapmine mõõga abil.
Lisaks sellele olen ma pea iga kuu töö juures võtnud haiguslehe, erinevatel põhjustel (küll siiski haigestumised viirustesse või põletikud, nt, põskkoopa). Pidevad peavalud ja unetus, ei maga ennast välja. Tähelepanu ja keskendumishäired on sagenenud.

Ma tõesti ei tea, mis minuga toimub ja ausalt öeldes ma kardan. Ma olen noor inimene, kes peaks nautima igat hetke ja olema rõõmus.

Loodan, et oskate mulle nõu anda, mida edasi teha.

Suur tänu!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Und soodustava toimega AD olgu algatuseks ja õiges annuses vastavalt kehakaalule. Siis töö- ja puhkerežiim korda.
Terves kehas terve meeleolu! - jalutuskäigud, jõukohane treening.
Minu PM (Palve-Meditatsiooni harjutus, esimene samm) annab kohe positiivseid tulemusi, harjutus saab selgeks 2-3korraga.
Vailida vaimutoitu e mida TV-st vaadata, mida lehtedest lugeda.
Kirjavahetus noormehega, rõõmsameelselt.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet