Ärevushood, südame seiskumise hirm 31.03.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Olen 21aastane noormees ja pikalt on hooti olnud probleem ärevushäiretega.
Eriti löövad nad välja siis, kui eelmine päev on rohkem kui normipiires alkoholi tarbitud ja on tekkinud pohmell.
Magama on väga raske jääda järgmine päev ning paigal istuda/seista on võimatu.
On ka tavaolukordades sageli tunne, et süda jätab lööke vahele ning sellest tuleb suur paanika/ärevus, tihtipeale ainult korraks, kuid ikkagi.
Eile oli esimest korda selline asi, et magama jäädes tekkis sama asi, mis eelpool rääkisin südamega. Alguses tõusin istuli, siis sammusin lihtsalt toas ringi ning varsti läksin voodisse tagasi ja kartsin magama jääda (ei tahtnud, et sama asi korduks).

Unerežiimiga on mul lood üsna kehvad. Meeldib magama jääda väga hilja öösel või lausa varahommikul ning siis magada väga kaua jutti.
On ka ülekaal.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kannalikkust ja kõik saab korda.
1. A.N.T.S.-le ei (Alkohol, Narkootilised, Toksilised, Suits).
2. Kehakaal kontrolli alla: kehalist aktiivsust kergitada, toitumist korrigeerida. Alustada jalutuskäikudest ja kergetest koormustest. Treeningpäevik, et koormusi pikkamööda-rahulikul jälgida ja tõsta, enda organismi paremini suunata.
3. Loodus ja loomariik elab rütmiliselt. Biloogiline uneaeg inimesel on ikka pimeduse-ööajaga seotud. Režiim, rütm ja une piisav pikkus.
4. Järgnevalt vt. minu raamatust "Väljavalitu" Tervisemaja ptk. soovitusi, sulle sobilikke.
Head tegutsemist, harjutamist ja kõik saab korda!
Jüri O.-M. Ennet