Bipolaarne meeleoluhäire ja alkoholism 11.03.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mida teha, kui mehel on bipolaarne meeleoluhäire ja maania ning hüpomaania perioodil (mis on väga- väga pikad ja peaaegu lõppematud) tarvitab rohkelt alkoholi? Joobes ka agressiivne. Kas on sellel puhul üldse mingit ravi? BP raviks kasutab Serocel 200 ja Orfiril 600. Kui juua tahab, siis rohud ununevad. Perekond on nii mures ja hädas, et teistel kaob juba eluisu ära.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Bipolaarse häire puhul on ju need selged-helged perioodid, siis alustada alkoholi probleemi raviga. Aga alko-vastast ravi saab ja tuleb teha ka bipolaarse psühhoosi puhul. Tehke raviplaan koos raviarstiga. Vajadusel statsionaarne ravi.
Ega muid variante ei ole.
Tegudele.
Jüri O.-M. Ennet