Vägivaldne ja närviline naine 02.02.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

On selline mure: olen väga närviline ja vägivaldne enda suhtes, olen kaks korda ise endal silma siniseks löönud...olen pereinimene ja tahan saada abi...vahel vihastan siis vingun terve õhtu mehe kallal ja kui juba olen nii närvis, et silmade eest juba must ja käed hakkavad värisema... ja siis see juhtus..aasta jooksul olen teinud endale kaks korda haiget...soovin abi, et mu pere oleks ikka õnnelik...olen kuulnud, et kui minna perearsti juurde, siis täidad ankeedi, kus küsimused ja siis määratakse ka ravirohud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Psühhiaatri jutule ja sealt esialgselt kerget rahustavat rohtu, et kiiremini-koheselt pingetest vabaneda.
2. Korralik puhkus ja õige töö- ja puhkerežiim. Puhkus taastab jõu, ka närvijõu.
3. Õppida psühhoregulatsiooni, pingete maandamist: yoga, autogeenne treening, minu Palve-Meditatsioon jne.
4. Miks närvis? Mis põhjused? ... neid kõrvaldada või siis suhtumist nendesse põhjustesse muuta.
5. Muid soovitusi-mõtteid vt. raamatust "Väljavalitu" Tervisemaja ptk-st.
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet