Kahestumine - sõltuvus naisest, keda ei armasta 21.12.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline probleem, et ma ei armasta oma naist, aga seejuures olen armukade ja emotsionaalses sõltuvuses temast. Kas tõesti paranemine sõltub ütlusest, et truudus, see on juhuse puudus ehk siis, et kui saaks mu tähelepanu suunatud mujale või uuele suhtele, siis kaoks ka sõltuvus oma naisest, keda ma ei armasta? Või olen lihtsalt haige või mis? Tänan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Armastus ongi suuresti emotsionaalne nö sõltuvus, soov anda, andmisrõõm.
Haiguslik armukadedus on iseloomulik viinaveale - alkoholismile. Seal põhjustajaks Viinakurat - ise pole enam meheks, jne. armukadedusega koos ilmneb ka agressiivsus (sõnaline ja siis ka füüsiline).
Mis Temale tähtis, et te koos elate, mis on teil ühisosa. Kuidas seda hisosa suurendada? ja kas ongi see võimalik?
Inimsuhteid saab korrigeerida ikka suheldes, olulist täpsustades ja siis olukorda Muutes. Midagi peab muutuma - endas, temas või suhtumistes.
Maailm muutub ja ka meie, osa olukordi saab-peab aga teadlikult muutma.
Tegudele,
Jüri O.-M. Ennet