Suhteprobleem 23.11.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mu poiss-sõber on välismaal tööl ja mina olen lõpetamas keskkooli. Me tülitseme väga tihti ja tühiste asjade üle nt. saab ta kurjaks, kui ma tulen kokkulepitud ajast varen internetti, et temaga suhelda, kui ta ütleb, et tahab minna sõbra juurde, kui Eestis ja ma küsin, mis seal, ka siis saab ta kurjaks, ütleb, ära uuri nii palju, ta vihastub iga väiksemagi asja peale väga kiiresti, ütleb sõnu, mida pärast kahetseb ja need sõnad teevad väga haiget. Samas ütleb ta, et armastab mind väga, hoolib minust. Ta on isegi küsinud, kas ma abielluksin temaga, kunas lapsi saame. Kuid ma olen kaotanud peaagu lootuse, ma teen kõik, et suhet hoida, kui ma tahan kuhugi minna, siis ta ütleb "mine,aga eks ise tead ma lähen ka järgmine kord sõbrannadega välja", mulle ei tekita see probleemi, kui ta sõprade/sõbrannadega väljas käib, vaid see, mis lauseid ta mulle ütleb. Ta ütles ühekorra, et ma veedan temaga liiga vähe aega, ma parandasin end, olin iga hetke temaga, mis sain, siis ta ütles, et ma ei pea tal kogu aeg külje all olema. Kuidas seda kõike mõista? Ma ei käi mitte kuskil, aga ikka ta leiab probleemi, mina teda ei saa keelata, kui ma olen talle öelnud, et ära mine/kas sa pead minema, siis ta ütleb selle peale, et anna mulle vabadust. Ma sooviksin teada, mida ma pean tegema, et suhet saada korda, see kõik on nii ebavõrdne, või lihtsalt mulle tundub. Ma armastan teda väga ja ei soovi lahku minna, sellepärast pöördungi teie poole, et annaksite mulle nõu, mida teha.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Suhe ja suhtlemine on kahepoolne. Oled oma Mina-lati liigselt madalale lasknud ja see ei ole õige. Ole enesekindlam, ennast rohkem hindav. Mida rohkem sa alndud ja tema "meelevalla" järgi püüad olla, seda halvem sellele suhtele. Praegu pane põhirõhk õppimisele ja edaspidistele plaanidele - see on number üks. Kui ta seda mõistab ja sind selles toetab, siis on ta õige, aga see õige-ebaõige ei selgugi kohe-kohe. Aasta-paari pärast on pilt selgem.
Õppimine ja tulevikusihid, eneseväärikus olgu esikohal.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet