Ärevus ja seks 31.08.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lgp.doktor,
mul oli 1993a peatrauma ja sellega ka ajukahjustuse nähud. Sellega hakkasid ärevus ja masendus. Selle leevendamiseks oli hea lõdvestus seks. Ma ei tea, kas see oli õige lahendus. Praegu võtan ESCITALOPRAM TEVA 10 MG. Sellel rohul on ka kõrvaltoimed nagu impotentsus ja need vanad harjumused ei toimi. Kas see rohi võtab ka selle seksiisu vähemaks, sest see sisepinge ja ärevus häirib palju? Vabandage, et küsin seda Teilt, mitte oma arstilt.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

AD võtmine on vaid esimene samm. Olulised on harjutused ja siis uus hoiak e prioriteedid elus. (vt Tervisemaja soovitusi raamatust "Väljavalitu").
Nii Perearst kui ka psühhiaater kirjutagu potentsirohtu - need v. hea toimega ja teatud perioodil on vajalikud.
Julgesti rohtu küsida, häbeneda ei ole vaja. Arsti juures eriti.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet