Väsimus ja energia puudus 27.07.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Viimasel ajal olen jube väsinud ja energiat ei ole. Ma ei tunne asjadest rõõmu ja on nagu veidi masendus. Olen 1,4 a lapsega kodune. Asjad, mida laps teeb, peaks tegema rõõmu, aga viimasel ajal ei tekita see enam rõõmu. Käin trennis ja üritan teha asju, mis mulle meeldivad, aga ei tunne nendest rõõmu. Toitun normaalselt ja teen trenni, aga kehakaal muudkui tõuseb ja see tekitab veel omakorda masendust. Kas mul on depressioon?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jah, üleväsimus (psüühiline) ja depressioon. Kerge kuur AD-d (antidepressanti), harjutused-trenn olgu, koormust veidi alandada, minu Palve-Meditatsioon. Toitumist ka jälgida.
Lapsega koos mängida, olla siis ka nagu laps (Carl Gustav Jung pidas seda nii tähtsaks, et keskeast (1913) kuni surmani IGA PÄEV mängis NAGU LAPS. Jung 1875-1961).
C.G. Jung rõhutas ühte mängu, mina NELJA. NELI võimast MÄNGU - mis meil sisemist tasakaalu, jõudu, energiat annavad - on meil kasutada, elada-toimetada 1) Lapsemänguliselt, 2) nagu Sportlik mäng, 3) Näitemänguliselt, 4) Rollimäng. Neljaleheline Mängulilleke on meil kasutada. Kasutagem! Õppida on Lastelt, õppida, on Sportlaste mängudest, õppida on Näitlejate harjutamisest-esinemistest, õppida on Rollimängust.
vt. minu raamatust "Väljavalitu".
Mängulusti soovides,
Jüri O.-M. Ennet