Depressivne käitumishäire 15.04.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Pöördun Teie poole tõsise murega. Aastaid tagasi diagnoositi mu pojal depressiivne käitumishäire, mille tulemus ta sattus Tartu ja Jämejala kliinikusse. Kõige finaal oli erikool. Nüüd õppeaasta algul saime ta panna tavakooli. Esimene veerand oli rahuldav,kuid mida aeg edasi, seda hullemaks ainult läheb. Kool võtab järjest karmimad meetmed käsile, kuid paraku see poisile ei mõju. Tema teeb, mis tema arust on õige, seda enam, et see on kool, kus ta käia tahab.
Olen omadega ummikus. Kuid kuidas kogu selle olukorraga toime tulla ka koolis?? Sest kodus meil probleeme ei teki, vaid kõik on väljaspool kodu. Mida peaks vanem tegema, et asjad ei väljuks kontrolli alt ja laps saaks rahus lõpetada põhikooli ja olla tavaelus??

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Koolis õpetajatega ühine tegevusplaan paika panna.
2) Sportlik tegevus õpetab järjekindlust ja hoiab halvale teele kaldumisest.
3) Õige ja piisav uni, puhkus. Väsinud inimene ei oska õppida, ei suuda.
4) vt. minu raamatust "Väljavalitu" õppimisega seonduvaid peatükke, pingetest vabanemise nippe, Tervisemaja mõtteid.
5) mõni konkreetne eeskuju või siis raamatu kaudu selline tegelane leida. Eeskuju.
Ka minul läks keskkooliaeg üle kändude, aga sport aitas ja õpetas ka õppima, elus toime tulema, eesmärke seadma ja eesmärke saavutama.
Eeskuju!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet