Naine ei püsi kodus ja ei pidurda seda ka lapse olemasolu. 05.01.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Pärast kodust 16-aastast kooselu leidis või avastas naine enda jaoks vallalise ja ilma lasteta sõbranna-kolleegi ja nüüd kogu elu möödub neil sõbranna juures, kus juuakse, ollakse lihtsalt vabad ja kus viibivad ka poiss-sõbrad. Tunda on ka seda, et mu naine on selle sõbranna tugeva mõju all ja kõige ebameeldivam on see, et see sõbranna ei ütle mu naisele, et sul on siiski pere ja laps ja mine vähemalt ööbi oma kodus, aga ei, sellele sõbrannale paistab, et väga sobib selline igavusepeletaja ja kahjuks ka joomakaaslane. Kas selliseid sõbrannasid saab kuidagi korrale kutsuda, bo et beil hakkaks häbi jne, tänan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Miks ta kodus ei püsi? Miks ta alkoholi tarbib? Kui palju neid napsitamisi on? Mis poisid seal osalevad? Kas ta probleemi näeb kodus või tööl? Kuidas ta lapse kasvatusse suhtub? Milline on tema psüühiline tüüp? Mida arvavad tema vanemad (kui nad elus) sellisest lapse kasvatamisest? Milline on teie alko tarvitamise "normatiiv"? Jne.
Siit tulevad lahendid. Otsustama peavad aga pereliikmed ise - kokku või lahku! Psühhiaater saab otseselt stressi probleeme leevendada, alko ravi juhendada. Muud soovitused on kaudsed, s.o. neid tuleb teil ise ellu rakendada. Psühhiaatri jutule.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet