AD vahetus 28.12.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Mul algasid septembris ärevushäired, nii arst seda ütles ja kirjutas välja Cipralexi, mida olen nüüdseks 3 kuud võtnud. Siiani toimisid hästi.
Nüüd peale jõule, kui olin eelmine päev veini joonud (mitte klaasike, samas mitte ka väga purju), jätsin tableti võtmise ka vahele ja järgmisel päeval oli paha olla, oli vaja bussi peale joosta ja lumetuisust läbi trügimine ja tuule näkku puhumine tekitas südames valusid, et pidin tempot aeglustama. Oli kohati selline tunne, et süda ütleb üles. Selle peale tulid uued ärevushood, et äkki suren ära ja nüüd ongi tagasi see südamekloppimine ja külm-higi, mis esinesid ka septembris. Lisaks ka veel pidev surma peale mõtlemine.

Kas see rohi ei sobi mulle või on see lihtsalt ajutine tagasilöök?
Kui uut rohtu võtma hakata, kas siis võib ka esineda uue rohu mittesobimist?
Või kas ma peaks südant kontrollima minema?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Viga ei ole AD-s, probleem on metoodikas. Ainult AD-st ei aita. vt. eelmist kirjavastust. Ja sealt siis oma radapidi edasi.
Kehaliste harjutustega oleks südame-veresoonkonda edendanud (treeninud) ja sellist "südamevalu" ei oleks bussiga võidujooksul tulnud.
3E printsiip on ka oluline: Ennistamine e ravimine (öige AD ja õiges annuses), Edendamine e treenimine (millest just juttu oli, viis rühma harjutusi) ning Ennetamine e psüfülaktika (non nocere! - ei kahjusta jne). Kaunist harjutamist uuel aastal!
Jüri O.-M. Ennet