Enesevigastamine, probleemid tegude mäletamisega 18.11.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 18-aastane neiu, kellel on kalduvused enesevigastamisele. Lisaks sellele elasin läbi lapsevanemate lahutuse, mille tagajärjel hakkas see, kellega elama jäin, tarbima antidepressante ning käituma nii, nagu oleks tal alati õigus ning eelis teha ning öelda kõike mida soovib. Mind ta tihtipeale ei salli.
Ise aga tunnen selle kõige tagajärjel, kuidas iga päevaga kaob osa minust järjest rohkem ära. Maailm tundub olevat tindiplekk kuskil kaugel, mina ise aga turvaliselt oma peas. Vihkan kõiki inimesi. Nendega suhtleb minu asemel keegi, kes vahel küll teeb nii, nagu mina tahan, aga vahel mitte. Näiteks ei oska ma põhjendada, miks poole lapsevanemaga rääkimise pealt oli vaja minna ja jalg vastu seina ära lüüa, või tulla rääkida talle midagi segast ning seejärel kodunt üheks ööpäevaks ära joosta. Mingisugune isikulõhe? Olen hakanud järjest vähem mäletama asju, järjest rohkem hüsteeritsema ilma põhjuseta ning armid tekivad käe peale ka nii, et ma ei tea põhjust. Lapsevanem ei tea midagi, ta näeb ainult seda, mida tahab näha ning arvan, et ei julgegi talle kunagi öelda, et ma ei ole nii tugev inimene. Küsin abi hoopis neilt, keda ma ei tunne. Palun öelge, mida teha.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pingete maandamise võtted on kõik teretulnud. Kõik. Alusta minu Palve-Meditatsiooni harjutusest (esimene samm).
Uni korda.
Psühhiaatri jutule, väike arstirohi tuleb abiks.
Psühhiaater aitab. Harjutused aitavad!
Tegudele,
Jüri O.-M. Ennet